Váš nákupný košík je prázdny

Ste neprihlásený
Rhódiované strieborné šperky

Čo je rhódiovaný šperk?

Priznajme si, že nie každý je fanúšik rhódiovaného šperku. To je ten strieborný šperk s oceľovou farbou, ktorú mu dáva práve rhódium. Rhódium /Rh/ je najdrahší drahý kov platinovej skupiny oceľovej farby a chemicky veľmi stály. V šperkárstve sa najčastejšie používa ako povrchová úprava šperkov zo zlata alebo striebra. Áno, ani biele zlato by nebolo bielym zlatom keby nebolo rhódiované, preto lebo samo o sebe nemá takú atraktívnu farbu pre zákazníka ako rhódium.
Na druhej strane, striebro sa rhódiuje preto, aby neoxidovalo a taktiež aj kvôli zvýšenej odolnosti šperku ktorú po tejto úprave nadobudne. Tí ktorí si už rhódiovaný šperk vyskúšali nedajú naňho dopustiť nakoľko im neoxiduje a vydrží dlho pekný ako nový. Rhódiovaním sa šperk posúva na vyššiu úroveň svojou kvalitou a opracovaním, nakoľko ho treba pred tým dôkladne ručne doleštiť.
Nie všetky produkty na stránke máme rhódiované, preto Vám túto možnosť povrchovej úpravy strieborných šperkov ponúkame na vyžiadanie.

Stačí pri objednávke zadať do " poznámky " že šperk má byť /Rh/. Táto služba je spoplatnená sumou 2,50€/g + 2,00€ ručná príprava šperku na rhódiovanie, napr. keď má výrobok 2g, poplatok činí 5,00 € + 2,00€ ten je prirátaný k aktuálnej cene výrobku na stránke,  cena bude upravená dodatočne pri fakturácii.
Objednávky odosielame do 48 hodín od spracovania objednávky.
Myslíme si, že budúcnosť strieborných šperkov je práve v tejto povrchovej úprave a budeme sa čoraz častejšie k nej prikláňať. To či je alebo nie je šperk rhódiovaný zistíte na stránke v popise produku hneď v prvom riadku " materiál, rýdzosť ".